Italian Cuisine in Krakow

By

Listopad 18, 2014kulinariaNo comments

Smaczna włoska restauracja – gdzie ją znaleźć?

Restauracje włoskie to w kraju najczęsciej spotykany rodzaj gastronomii. Kochamy jedzenie włoskie bo jest pyszne, treściwe i ładnie wygląda na talerzu. Z całą pewnością najczęściej wybieramy takie przysmaki jak pasty. Mocniej zaznajomieni z kuchnią włoską konsumenci degustują równie pyszne potrawy takie jak canelloni, polentę czy desery włoskie.
Szukając dobrej włoskiej restauracji należy zwrócić uwagę na kilka elementów: jak wiele półproduktów naprawdę pochodzi z Włoch, czy w menu są też nie tak typowe potrawy, czy karta win, zawiera typowo włoskie wina. Włoskie potrawy to bogata różnorodność oraz jedzenie z różnych zakątków Włoch. Dobra włoska restauracja wprowadzi naturalnie włoski smak.

Włoska kuchnia nie jest trudna, ale to nie znaczy, że jest mniej smaczna Z czystym sumieniem można uznać, że jest to wspaniała kuchnia z Europy .

Aromatyczne wino włoskie

Jakakolwiek knajpka włoska, która pretenduje do bycia klasycznym miejscem na kulinarnej mapie miasta, nie powinna zaniedbywać wina. Kolacja w charakterze włoskim z całą pewnością powinien obejmować też wino. Lampka alkoholu to we Włoszech typowa praktyka. Co zjeśc w Krakowie Klasyczne wina włoskie to zdecydowanie toskańskie chianti, lombardyjskie oltrepo pavese a także pantelleria z Sycylii. Restauracja włoska – o ile naprawdę chce być postrzegana jako prawdziwie włoska, musi posiadać różnorodną kartę win.

Regionalna kuchnia włoska

Mając ochotę poznać wyjątkowość kuchni włoskiej bez wahania warto odwiedzić restaurację, która umie przygotować nie jedynie makaron i pizzę.
Zobacz film

Leave a Reply